Ботев Пловдив спечели плейофния си мач срещу Етур с 1:0 на своята база в пловдивския квартал Коматево. Така жълто-черните ще гостуват в събота на Черно море в мач за седмото място във втората осмица.

Срещата ще е от 20:00 часа на стадион Тича. Канарчетата претърпяха обаче две много сериозни загуби. Ферарио Спасов изпусна нервите си по време на срещата и бе изгонен и няма да е на резервната скамейка във Варна, тъй като ще бъде наказан. Антонио Вутов напусна терена контузен със съмнение за счупен глезен. За Вутов все пак има надежда, защото това е само първоначална прогноза за контузията му. Факт е обаче, че той бе отнесен към съблекалнята на носилка и видимо изпитваше много силна болка.

Домакините наложиха териториално превъзходство още с началния съдийски сигнал, но в началото трудно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър. Дори болярите първи стигнаха до положение, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев улови.

Нещата се промениха в 28-ата минята, в която канарчетата откриха резултата. Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който след шут с левия крак по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.

При попадението Лагоа извърши фаул за жълт картон, но реферът Георги Иванов му го спести. Ако му бе показал, виолетовите щяха да останат с човек по-малко. Халфът направи още едно нарушение секунди по-късно, но и тогава се размина с второ предупреждение.

В 41-ата минута Милчо Ангелов се озова на добра стрелкова позиция, но шутира слабо и Георгиев без проблем улови. Три минути по-късно Джонатан прекъсна опасна атака на Етър и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на виолетовите. Последва изстрел по земя, който Господинов спаси.

Първата опасна атака за втората част стана факт в 56-ата минута. Тогава Милчо Ангелов се озова за момент сам срещу вратаря след неразбирателство в жълто-черната отбрана, но Бандаловски спря набега на нападателя със страхотен шпагат. Малко по-късно Кацаров опита да вкара ефектно след фалцов изстрел с левия крак, но не намери далечния ъгъл на домакинската врата.

В 67-ата минута Господинов допусна груба грешка, след която Ангелов прати топката в мрежата на Ботев, но вратарят на канарчетата извади късмет, тъй като попадението правилно бе отменено заради засада.

Десет минути преди края на редовното време Етър остана с 10 човека след спорен втори жълт и респективно червен картон на Пехливанов при спринт за топката с Джонатан. Неделев изпълни фаула и опита да реализира в десния долен ъгъл, но стреля в аут. В 86-ата минута и Кацаров от гостите получи втори жълт и съответно червен картон. Така гостите доиграха срещата с 9 човека.

В последната минута на редовното време младокът Слави Шопов нацели греда след пробив и шут през центъра.

Почти през цялото времетраене на срещата агитката на Ботев Пловдив скандираше срещу подалия оставка член на борда на директорите Ангел Палийски. На южната трибуна, която отново остана символично празна пък отново бяха закачени двата плаката срещу бизнесмена, които бяха там и по време на срещата с Дунав.