Победа с 3:0 записа отбора на ФК "Пирин" до 17г. в първия кръг от Елитната Юношеска Група до 17г. Съперник на "Орлетата" бе Локомотив (София). Срещата се игра в с.Падеш. в петък (07.08)

Пирин поведе рано през първата част след извеждащ пас на Илчо Камишев, който намери откъсналия се от отбраната Лазар Еринин. Останал очи в очи с вратаря, "седмицата" на Пирин не сбърка и вкара първото си попадение за новия сезон. През втората част след самостоятелен пробив, Монир Ал Бадарин стреля точно в далечния ъгъл на вратаря и удвои преднината. Класическото 3:0 оформи Теодор Георгиев след асистенция на Атанас Тодоров.

В контролна среща, играна днес в столичния квартал "Надежда", отборът ни с деца родени през 2007/2008 година, отстъпи с 2:1 на Локомотив (София) U14. Попадението за "орлетата" отбеляза Николай Николов.

Пирин U19 стартира с победа Елитната Група за юноши до 19г. "Орлетата" се наложиха с 1:0 като гост над Сокол (Марково). Единственото попадение в мача отбеляза Асен Либяховски в 76-тата минута след индивидуална акция. В следващият кръг ФК Пирин приема отбора на Септември