Ботев Пловдив победи с 2:0 Левски в дербито от Елитната юношеска група до 19 години. Канарчетата реализираха по едно попадение в двете полувремена. Жълто-черните бяха по-добрия отбор през целия мач и създадоха по-чистите положения. Още в първите минути Попов с хубаво диагонално подаване изведе Богданов в изгодна позиция в наказателното поле, но крилото пропусна. Трифонов откри след 35 минути игра след самостоятелен пробив по дясното крило и красив гол с външен фалц от малък ъгъл. В началото на второто полувреме след неубедителна намеса на стража на гостите Бисер Бонев удвои от пряксвободен удар. За попадението играчите на Левски със сигурност могат да се сърдят на стража си.

Георги Трифонов можеше да направи резултата класически, но не успя да оползотвори успоредното подаване в малкото наказателно поле, което получи от Стефан Попов. Малко след това Трифонов изведе по прекрасен начин на стрелкова позиция Юсеин Касов, но 17-годишният играч пропусна. Отново Касов можеше да разпише няколко минути по-късно, когато бе изведен в подобна позиция от Бонев, но отново ударът му не посети мрежата на вратата на Левски. В последните минути грешен пас на Бисер Бонев, пресечен от противник доведе до опасност пред вратата на Ботев, но тя не доведе до попадение и така крайният резултат остана 2:0.