Дублиращите тимове на Хебър и Пирин (Благоевград) завършиха 2:2 в мач от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига. Всичките голове на стадион "Георги Бенковски"  паднаха преди почивката.  Асен Либяховски откри резултата за гостите още в 4-ата минута, но само шест минути по-късно домакините изравниха чрез Богомил Божуркин, който бе точен от фаул.

Хебър стигна до обрата в 34-ата минута след попадение на Ангел Генчев.

Пет минути преди антракта обаче Слави Андонов, наказа неразчетено излизане на вратаря на Хебър Янков и изравни за 2:2.

През втората част нови голове не паднаха. Заради силна дъждовна буря, минала през Пазарджик мачът бе прекъснат за около 5 минути. След подновяване на играта теренът стана много тежък за футбол и реални ситуации за ново попадение липсваха.

Ремито запази местата на двата тима във временното подреждане след 5-тия кръг. Хебърци остават на 14-та позиция с актив от 5 точки, а "орлетата" са 17-ти с 3 пункта.

Идната събота от 17 часа Хебър ще бъде домакин на Чавдар (Етрополе).