Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за 1/8-финалите за Купата на БФС при набор 2006. Възпитаниците на Васил Гърков надвиха Марица (Пловдив) след късна драма и дузпи.

“Жълто-сините” успяха да поведат с 0:2 само сред четвърт час игра. Момчетата на треньора Александър Николов надиграха своя противник през първата част и до 15-та минута поведоха с 0:2. Виктор Гергов и Емилио Макавеев реализираха за "жълто-сините". Още няколко пропуска лишиха "Марица" от по-убедителна преднина, която да предреши крайния победител. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част Локомотив натисна в търсене на изравняване. Домакините бяха по-активни, но рядко стигаха до положения пред вратата на Виктор Петков. Маричани приеха играта в своята половина и се справяха добре в отбрана, а напред разчитаха на контри и евентуални грешки на противника. Две минути преди края на редовното време “черно-белите” намалиха на 1:2, а в добавеното време стигнаха до равенството. Голове на Слави Грозев и Ивилин Чехларски направиха така, че двата отбора да преминат към изпълнение на дузпи.

При наказателните удари вратарят на Локомотив Антонио Вардин спаси веднъж, а “черно-белите” не сгрешиха от бялата точка и след 7:6 (5:4 при дузпите) продължават в следващата фаза. Стражът на "Марица" "хвана" една от дузпите, но реферите решиха тя да се повтори и бе реализирана.

След края на мача родители на "жълто-сини" футболисти посикаха обяснение от съдиите за техните отсъждания, но все пак всичко приключи нормално.