Детският отбор на Чепинец (Велинград) отстъпи с 1:2 срещу гостите от Оборище (Панагюрище) в своя мач №1 за сезона в областното първенство на Пазарджик.

Селекционерът на велинградчани Стефан Караманов ще разчита на млади таланти от няколко набора в областното първенство при подрастващите.

Гостите от Панагюрище поведоха в края на първата част. В 34-та минута за Оборище се разписа капитанът Никола Христев.

Най-чистата възможност за домакините се откри две минути преди гола, когато Страхил Костандовски „слаломира“ между защитниците на „воеводите“, но ударът му отблизо не намери рамката на панагюрската врата.

След почивката Чепинец започна по-активно и стигна до изравнително попадение. В 40-та минута Методи Куртев с плътен удар отбеляза за 1:1. Минута по-рано отново той от близка дистанция тресна десния стълб на противниковата врата.

В 64-та минута гостите от Панагюрище реализираха втори гол. Точен за Оборище бе Денис Аланджийски.

В следващия кръг Чепинец гостува на Локомотив (Септември), а Оборище ще бъде домакин на Брацигово.