„Марица“ победи с 4:3 „Димитровград“ и продължава напред в турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра в понеделник, на неутрален терен – на стадиона в Първомай. Възпитаниците на треньора Александър Николов от набор 2006 се класират напред заслужено, след като показаха повече футболни достойнства. Гостите играха предимно защитно и разчитаха на изритани топки.

Първата част пловдивчани не играха добре и в края на полувремето инкасираха гол. През втората част „жълто-сините“ надиграха противника си тотално, но допуснаха и някои грешки. При една такава гостите поведоха с 0:2 от дузпа. На два пъти Емилио Макавеев бе извеждан очи в очи с вратаря на противника, но не успя да реализира. Виктор Гергов намали на 1:2, а малко по-късно Емилио Макавеев изравни. Отново капитанът Виктор Гергов се разписа за 3:2, реализирайки страхотен гол с удар от над 30 метра в сглобката на вратата. Нова грешка доведе до нова дузпа за „Димитровград“ и изравняване на резултата. В самия край на мача Емилио Макавеев с глава донесе драматично победата за „жълто-сините“.

На 7 октомври „Марица“ ще срещне тима на „Ямбол“ във финален бараж в Зона Югоизток, а победителят ще влезе в основната схема на турнира.

Другият тим на „Марица“, който участва в турнира – при децата, набор 2008, излиза в сряда (06 октомври) срещу „Олимпия“ (Стара Загора) във финален бараж в Зона Югоизток, като и тук победителят ще влезе в основната схема на турнира. Срещата ще се играе на стадиона в град Първомай от 16 часа.