Юношите младша възраст на Марица (Пд) завършиха наравно 2:2 при домакинството си на Сините камъни (Сливен) в първи осминафинален мач от турнира за Купата на БФС, игран днес на стадион "Пловдив". Момчетата на треньора Александър Николов могат да съжаляват, че не стигнаха до успех, след като създадоха повече голови положения от своя съперник и бяха по-креативният отбор на терена. Още във 2-та минута Виктор Димитров изведе Марица напред, а до края на полувремето "жълто-сините" имаха още няколко шанса за гол. През първата част не бе отсъдена и дузпа за тима от Пловдив.

20 минути преди края на мача, след корнер, гостите отправиха и първия си удар във вратата на пловдивчани, който се оказа голов. Малко по-късно те успяха да стигнат до пълен обрат, възползвайки се от подхлъзване на бранител на Марица и при последвало центриране към високия нападател на тима от Сливен. Ангел Тосев изравни от свободен удар в края на мача, за който самия той бе фаулиран.

Така срещата завърши наравно, но пловдивчани запазват големи шансове за класиране, с оглед добрите си игри при гостувания. Реваншът е следващия четвъртък край Сливен.