"Марица" и "Орлета" (Пазарджик) завършиха наравно 2:2 в двубой от 8 кръг в Регионалната група за деца 2009 "Център", който се игра на новия терен край спа хотел "Марково". Многобройните пропуски пред противниковата врата лишиха маричани от победата в този мач.

Даниел Велков изведе "Марица" напред, като така завърши първото полувреме. През второто гостите изравниха чрез Асен Кямил, но малко след това Божидар Ковачев отново даде преднина на пловдивчани. Три минути преди края на мача тима от Пазарджик успя да изравни, като точен бе Спасимир Тодоров.

В класирането "Марица" дели второто място с "Локомотив", като двата тима са с по 13 точки. "Орлета" са осми с 6. В следващия кръг "жълто-сините" гостуват на "Берое", а мачът е на 30 октомври. Ден по-късно Орлета са домакини на Хебър в пазарджишкото дерби при децата.