Хебър се наложи с 3:0 над дубъла на Ботев Пловдив в мач от Втора лига. Канарчетата гостуваха на своя съперник в Пазарджик и отстъпиха с попадения в 10-тата и 30-тата минути през първата част, а класиката бе оформена в самия край на срещата.
Точни за Хебър в мача с пловдивчани бяха Еманил Манев (на два пъти) и Евгени Игнатов.

Благодарение на спечелените 3 точки Хебър се изкачи на първо място с актив от 48 точки, колкото има и вторият Етър. Ботев (Пловдив) II е на 13-о място с 23 пункта.

В следващия кръг пазарджиклии гостуват на Спортист (Своге), а пловдивчани приемат Септември (Симитли).

Състав на ХЕБЪР: 1. П. Дебърлиев П. 10. К. Василев, 8 Е. Игнатов, 33 Г. Каракашев (39. И. Михайлов - 57), 12. Ем. Манев, 5. М. Михайлов (23.С. Папазов - 81), 24. Т. Папазов, 9. Ж. Петков, 18. Р. Терзиев, 11. Цв. Тонев (кап.), 77. О. Хамдиев (26. М. Вълчинов - 75) (3. А. Бастунов, 25. И. Василев, 26. М. Вълчинов , 39. И. Михайлов, 23. С. Папазов, 99. Т. Чаворски).

Състав на Ботев ll: 84. Християн Славков - 67. Венцислав Богданов, 3. Мартин Христов, 15. Атанас Чернев, 27. Димитър Балинов (К) - 71. Петър Вуцов, 20. Пламен Цончев, 40. Точукву Нади - 7. Благовест Данчев, 18. Георги Трифонов - 9. Иван Василев
Резерви: 21. Мартин Панев, 24. Благовест Величков, 4. Иван Иванов, 10. Никола Гелин, 29. Юсеин Касов, 16. Димитър Пройчев, 87. Монир Ал Бадарин