Отборът на Локомотив (Пловдив) набор 2008 постигна победа в гостуването си на Ботев (Пловдив). “Черно-белите” се наложиха с класическото 3:0 над “жълто-черните” в Коматево. Възпитаниците на Димитър Пашев доминираха по време на цялата среща и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

В средата на първото полувреме Локомотив се разписа директно от корнер. Павлов центрира топката, вратарят на гостите се намеси добре и топката премина голлинията за 0:1.

През втората част възпитаниците на Димитър Пашев отново владееха изцяло инициативата и стигнаха до още две безответни попадения. В началото на второто полувреме Локомотив поведе с 0:2. Вратарят на домакините отново не се намеси добре при центриране от фаул, а в наказателното поле Ставрев шутира и се разписа. Крайното 0:3 бе оформено в края на срещата. Съдията отсъди дузпа за нарушение срещу играч на “черно-белите”, а Ставрев не сбърка от бялата точка.

U16 (набор 2006): Ботев - Локомотив 2:1

Домакините спечелиха дербито при юношите младша възраст. "Жълто-черните" откриха още в 4-ата минута, а в края на първата част удвоиха своята преднина за 2:0. През втората част Локомотив натисна своя съперник и стигна до попадение за 2:1 в 50-ата минута. "Черно-белите" продължиха да търсят равенството, като в последните десет минути възпитаниците на Васил Гърков пропуснаха няколко добри положения пред вратата на домакините. Вижте видеорепортаж от срещата: ТУК