Пирин (Благоевград) записа категорична победа над Левски-Раковски в мач от 26-ия кръг на първенството за юноши старша възраст в "Зона София". Съставът, воден от Александър Царевски се наложи над опонента си с 5:1 на терена в село Рила. Това е четвърти пореден успех за "орлетата".

Срещата премина под доминацията на „зелените“. Още в 8-ата минута Илиян Грънчаров при преса на противника, отне топката и излезе сам срещу вратаря и отбеляза с премерен удар първия гол.  След още 3 минути отново Илиян Грънчаров с хубав удар от въздуха вкара втория гол. Благоевградчани продължиха да играят по-добре и Денис Боински в 34-ата минута реализира за 3:0. В 45-ата минута Димитър Арнаудов проби по десния фланг, върна топката назад и Мартин Бачев от упор се разписа за 4:0. През второто полувреме Слави Андонов вкара в 75-ата минута.

Опонентът успя да върне само едно попадение, за да се оформи крайното 5:1.

Състав Пирин: А. Тодоров, Кр. Великов, К. Ангелов, М. Димитров, М. Бачев, Г. Шаламанов, Д. Боински, Сл. Андонов, Д. Арнаудов, Ил. Грънчаров, Кр. Трендафилов (46' - Б. Прангов, 46' - А. Тодоров, 46' - К. Кишишев, 46' - Р. Лазов)